AZ Home
A.net/AZ
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Northern Arizona Indoor Team Challenge
January 17th 2020 Flagstaff, Arizona, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2018 Jan 19th
Results
Video
News
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2
2014
1
3
2013
2011
1
1
2010
Media for 2018
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2018 Results - Northern Arizona Indoor Team Challenge
Jan 20th 2018, 11:07pm
Attending groups
RunnerSpace.com/AZ
Invited groups
2018
Northern Arizona Indoor Team Challenge
2018 Results - Northern Arizona Indoor Team Challenge
Published by
ResultsCentral
Jan 20th 2018, 11:07pm
Mens Results
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
So
Tre James
6.60a
PR
Southern Utah
2.
Sr
Kossi Tchenawou
6.72a
Northern Arizona
3.
Fr
Frank Harris
6.85a
PR
Southern Utah
4.
Sr
Justin Lewis
6.88a
PR
Southern Utah
5.
Fr
Isaiah Diego-Williams
6.92a
PR
Southern Utah
6.
Sr
Luis Matos
6.92a
SR
CS Fullerton
7.
Sr
James Fisher
6.97a
SR
Northern Arizona
8.
So
Novell Reid
6.98a
PR
Southern Utah
9.
Fr
Elijah Givens
7.02a
PR
Southern Utah
10.
Sr
Michael Kojin
7.04a
SR
UC Riverside
11.
Fr
Bradley Earl
7.05a
PR
Southern Utah
12.
Jr
Brandan Harley
7.08a
PR
Southern Utah
13.
Jr
Inoa Wahinehookae
7.08a
PR
Southern Utah
14.
Sr
Lorenzo Johnson
7.12a
Northern Arizona
15.
Fr
Carlos Wedlow
7.12a
PR
UC Riverside
16.
Sr
Sean Williams
7.16a
SR
UC Riverside
17.
Jr
Obang Odol
7.17a
PR
Northern Arizona
18.
Fr
Blake Gelinas
7.19a
PR
UC Riverside
19.
Fr
Alex Alton
7.24a
PR
Northern Arizona
20.
So
Nathan Noble
7.26a
PR
UC Riverside
21.
Sr
Trevon Bosley
7.30a
PR
Northern Arizona
22.
So
Steven Hartshorn-West
7.31a
PR
Northern Arizona
23.
Jr
Devon Montgomery
7.31a
SR
Southern Utah
24.
Sr
Charles Wheeler
7.38a
SR
UC Riverside
25.
So
Jacob Lister
7.39a
SR
UC Riverside
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Tre James
21.15a
PR
Southern Utah
2.
Sr
James Fisher
21.42a
SR
Northern Arizona
3.
Sr
Justin Lewis
21.52a
PR
Southern Utah
4.
Sr
Kossi Tchenawou
21.59a
Northern Arizona
5.
Fr
Isaiah Diego-Williams
21.81a
PR
Southern Utah
6.
Sr
Michael Kojin
21.93a
SR
UC Riverside
7.
Sr
Luis Matos
22.03a
SR
CS Fullerton
8.
Jr
Inoa Wahinehookae
22.08a
PR
Southern Utah
9.
Fr
Bradley Earl
22.19a
PR
Southern Utah
10.
Sr
Lorenzo Johnson
22.29a
PR
Northern Arizona
11.
Fr
Blake Gelinas
22.31a
PR
UC Riverside
12.
Fr
Shawn Williams
22.50a
Northern Arizona
13.
So
Nathan Noble
22.68a
PR
UC Riverside
14.
So
Novell Reid
22.82a
PR
Southern Utah
15.
Fr
Carter Bracken
22.86a
PR
Northern Arizona
16.
Fr
Alex Alton
22.90a
PR
Northern Arizona
17.
Sr
Charles Wheeler
23.81a
SR
UC Riverside
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
James Fisher
49.33a
Northern Arizona
2.
Sr
Lorenzo Johnson
50.37a
Northern Arizona
3.
Jr
Ethan Van Setten
50.41a
PR
UC Riverside
4.
Fr
Alex Alton
50.80a
PR
Northern Arizona
5.
Fr
Shawn Williams
51.72a
PR
Northern Arizona
6.
Fr
Shawn Williams
53.36a
PR
UC Riverside
7.
So
Ryan Lanley
54.17a
Northern Arizona
800 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Ryan Lanley
1:55.33a
PR
Northern Arizona
2.
Fr
Bryan Pearson
1:56.33a
PR
Southern Utah
3.
Sr
Mike Tate
1:57.18a
SR
Southern Utah
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Jr
Kasey Knevelbaard
4:09.46a
SR
Southern Utah
2.
Sr
Matt Wright
4:20.73a
SR
Southern Utah
3.
Fr
John Shea
4:25.12a
PR
Northern Arizona
4.
Fr
Nate Osterstock
4:27.83a
PR
Southern Utah
5.
So
Cade Burks
4:28.14a
SR
Northern Arizona
6.
So
Jason Quinn
4:29.50a
SR
Southern Utah
7.
Fr
Beau Prince
4:30.09a
PR
Northern Arizona
8.
So
Aidan Reed
4:31.16a
PR
Southern Utah
9.
Fr
Jiraa Riding
4:32.18a
PR
Southern Utah
10.
Jr
Kyle Havriliak
4:32.55a
PR
Northern Arizona
11.
Fr
Christian Ricketts
4:33.44a
PR
Southern Utah
12.
Fr
Max Spence
4:35.50a
PR
Southern Utah
Tim Cummins
DNF
Unattached
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Kasey Knevelbaard
8:44.03a
SR
Southern Utah
2.
So
Sean Newcomb
8:45.90a
SR
Southern Utah
3.
Sr
Matt Wright
8:49.81a
SR
Southern Utah
4.
Sr
Mike Tate
8:50.60a
SR
Southern Utah
5.
Fr
John Shea
8:54.98a
PR
Northern Arizona
6.
So
Aidan Reed
9:03.76a
SR
Southern Utah
7.
Fr
Jiraa Riding
9:08.00a
PR
Southern Utah
8.
Fr
Nate Osterstock
9:08.90a
PR
Southern Utah
9.
Fr
Beau Prince
9:09.40a
PR
Northern Arizona
10.
Jr
Koy Moore
9:13.74a
PR
Southern Utah
11.
Jr
Kyle Havriliak
9:16.18a
SR
Northern Arizona
12.
So
Michael Finch
9:25.38a
SR
Southern Utah
13.
So
Cade Burks
9:30.93a
PR
Northern Arizona
14.
So
Jason Quinn
9:45.60a
SR
Southern Utah
60m Hurdles
- 42"
Open
- Finals
x
1.
Sr
Peter Manu
8.05a
PR
UC Riverside
2.
So
Khalil Dorsey
8.09a
PR
Northern Arizona
3.
Sr
Dwayne Lee
8.15a
PR
CS Fullerton
4.
Fr
Carter Bracken
8.34a
PR
Northern Arizona
5.
Jr
Devon Montgomery
8.43a
SR
Southern Utah
6.
So
Nick Abboud
8.49a
SR
UC Riverside
7.
Fr
Quinn Williams
8.59a
PR
UC Riverside
8.
Fr
Erik Ostrom
8.82a
Southern Utah
4x400 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
3:16.55a
Southern Utah
2.
Relay Team
3:18.26a
Northern Arizona
3.
Relay Team
3:28.09a
UC Riverside
4.
Relay Team
3:34.10a
Southern Utah
5.
Relay Team
3:34.72a
Southern Utah
Shot Put
- 16lb
Open
- Finals
x
1.
Jr
Lawrence O'hara
16.57m
SR
UC Riverside
2.
So
Tanner Miller
15.77m
PR
CS Fullerton
3.
Jr
Patrick Ng
15.54m
PR
CS Fullerton
4.
Sr
Wesley Braddock
15.53m
SR
UC Riverside
5.
Sr
Austin Flores
14.23m
PR
CS Fullerton
6.
Sr
Dwayne Lee
11.15m
PR
CS Fullerton
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Deante Kemper
2.20m
Unattached
2.
Fr
Frank Harris
2.10m
PR
Southern Utah
3.
Sr
Edwin Matthews
2.10m
PR
CS Fullerton
4.
Jr
Obang Odol
2.00m
SR
Northern Arizona
5.
Jr
Matthew Kisiel
1.95m
Northern Arizona
5.
So
Marcus Hastings
1.95m
PR
Southern Utah
7.
Sr
Dwayne Lee
1.90m
PR
CS Fullerton
8.
Fr
Erik Ostrom
1.85m
PR
Southern Utah
9.
Fr
David Steeves
1.80m
PR
Southern Utah
Sr
Trevon Bosley
NH
Northern Arizona
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
Fr
Aidan Olvera
4.11m
PR
UC Riverside
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
So
Cameron Rayford
7.13m
Northern Arizona
2.
So
Khalil Dorsey
6.93m
Northern Arizona
3.
Jr
Ricky Wright Jr.
6.85m
SR
UC Riverside
4.
Sr
Dwayne Lee
6.81m
SR
CS Fullerton
5.
So
Marcus Hastings
6.46m
PR
Southern Utah
6.
So
Jacob Lister
6.45m
SR
UC Riverside
7.
Fr
Erik Ostrom
6.28m
PR
Southern Utah
8.
So
Steven Hartshorn-West
6.28m
Northern Arizona
9.
Sr
Michael Kojin
5.66m
PR
UC Riverside
Triple Jump
Open
- Finals
x
1.
So
Cameron Rayford
14.08m
Northern Arizona
2.
So
Steven Hartshorn-West
13.18m
Northern Arizona
Weight Throw
- 25lb
Open
- Finals
x
1.
Sr
Wesley Braddock
18.49m
PR
UC Riverside
2.
Jr
Brady Williams
17.37m
PR
Northern Arizona
3.
Jr
Patrick Ng
15.93m
PR
CS Fullerton
4.
Fr
Phillip Kalaniopio
15.80m
PR
Northern Arizona
5.
Jr
Lawrence O'hara
15.61m
PR
UC Riverside
6.
Fr
Jacob Kaufman
15.55m
PR
Northern Arizona
7.
So
Tanner Miller
15.46m
PR
CS Fullerton
8.
So
Justin Saxe
15.45m
PR
Northern Arizona
9.
Jr
Oman Gatoloai
14.45m
PR
Southern Utah
10.
Fr
Jordan Porcaro
14.08m
PR
Southern Utah
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
Sr
Persis William-Mensah
7.34a
PR
UC Irvine
2.
Sr
Drea Austin
7.43a
PR
Nevada-Las Vegas
3.
So
Kaysha Love
7.51a
SR
Nevada-Las Vegas
4.
Jr
Hope Bushnell
7.61a
PR
UC Irvine
5.
Sr
Nicole Fotinos
7.62a
PR
Northern Arizona
6.
Sr
Camille Deadwiler
7.65a
PR
UC Riverside
7.
Fr
Alyssa Gridiron
7.70a
PR
Nevada-Las Vegas
8.
Fr
Jada Jackson
7.73a
PR
Northern Arizona
9.
So
Tatiana Bell
7.77a
SR
CS Fullerton
10.
So
Falon Wilson
7.77a
PR
CS Bakersfield
11.
Jr
Sinclair Watson
7.77a
PR
Southern Utah
12.
Jr
Julia Sambvani
7.79a
PR
UC Irvine
13.
So
Kenady Jackson
7.80a
PR
UC Riverside
14.
Jr
Alayah Byers
7.81a
PR
CS Fullerton
15.
So
Bobbi Parker
7.82a
PR
Southern Utah
16.
Fr
Rita Sakharov
7.83a
PR
Northern Arizona
17.
So
Helena McLeod
7.85a
PR
Northern Arizona
18.
Fr
Elize Larsen
7.86a
PR
Southern Utah
19.
So
Mariah LeSure
7.86a
PR
CS Bakersfield
20.
Jr
Mia Russell
7.87a
PR
Southern Utah
21.
Fr
Mikayla Scott
7.88a
PR
UC Irvine
22.
So
Peyton Green
7.89a
SR
Southern Utah
23.
Jr
Clarissa Maxey
7.90a
Northern Arizona
24.
So
Tenia Landrum
7.92a
PR
Nevada-Las Vegas
25.
Fr
Miracle Onyemaobi
7.93a
Northern Arizona
26.
So
Dana Padget
7.95a
PR
Northern Arizona
27.
Jr
Sirai Thompson
7.95a
SR
UC Riverside
28.
So
Destiny Mitchell
7.96a
SR
UC Riverside
29.
Fr
Alexis Caston
7.97a
PR
Northern Arizona
30.
Sr
Kamarria Rehn
7.97a
PR
CS San Marcos
31.
Sr
Tyra Jones
7.98a
SR
UC Irvine
32.
Jr
Onyx Gaston
8.00a
SR
CS Fullerton
33.
Fr
Eve Alberico
8.01a
PR
UC Riverside
34.
Jr
Mychal Robinson
8.02a
PR
UC Irvine
35.
Fr
Jaiden Phillips
8.03a
CS San Marcos
36.
Jr
Rakayla Tyler
8.08a
PR
Southern Utah
37.
Fr
Brooklyn Lott
8.12a
PR
Southern Utah
38.
So
Imani Jones
8.16a
PR
UC Irvine
39.
Sr
Laura Hamann
8.16a
PR
CS Fullerton
40.
Fr
Alexis Atkins
8.25a
PR
Nevada-Las Vegas
41.
Sr
Tylnn Carter
8.27a
SR
Northern Arizona
42.
Fr
Damatria Willingham
8.28a
PR
UC Irvine
43.
Fr
Emily Miller
8.42a
PR
CS San Marcos
44.
Sr
Alisha Byrd
8.44a
PR
CS Bakersfield
45.
Fr
Camryn Weems
8.45a
PR
CS San Marcos
46.
Fr
Katherine McConville
8.47a
PR
CS San Marcos
47.
Sr
Jolene Widmer
8.51a
SR
CS San Marcos
48.
So
Iyana Cooksey
8.56a
SR
UC Irvine
49.
Fr
Shayla Oliver
8.63a
PR
UC Irvine
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Nicole Fotinos
24.07a
PR
Northern Arizona
2.
Sr
Drea Austin
24.19a
SR
Nevada-Las Vegas
3.
Jr
Sinclair Watson
24.83a
PR
Southern Utah
4.
Jr
Mia Russell
24.84a
PR
Southern Utah
5.
Fr
Jada Jackson
24.85a
PR
Northern Arizona
6.
Jr
Sydney Land
25.05a
PR
Nevada-Las Vegas
7.
So
Kenady Jackson
25.06a
SR
UC Riverside
8.
So
Peyton Green
25.09a
SR
Southern Utah
9.
So
Helena McLeod
25.14a
PR
Northern Arizona
10.
Jr
Jasmyne Graham
25.24a
PR
Nevada-Las Vegas
11.
Fr
Miracle Onyemaobi
25.35a
PR
Northern Arizona
12.
So
Tatiana Bell
25.55a
SR
CS Fullerton
13.
Jr
Sirai Thompson
25.88a
SR
UC Riverside
14.
So
Destiny Mitchell
25.89a
SR
UC Riverside
15.
So
Madison Aldred
25.90a
PR
Nevada-Las Vegas
16.
So
Dana Padget
25.99a
SR
Northern Arizona
17.
So
Bobbi Parker
26.03a
PR
Southern Utah
18.
Jr
Clarissa Maxey
26.04a
Northern Arizona
19.
Fr
Elize Larsen
26.05a
PR
Southern Utah
20.
Fr
Alyssa Gridiron
26.09a
PR
Nevada-Las Vegas
21.
Fr
Rita Sakharov
26.09a
PR
Northern Arizona
22.
Fr
Brooklyn Lott
26.28a
PR
Southern Utah
23.
Jr
Rakayla Tyler
26.34a
PR
Southern Utah
24.
Fr
Zoe Gilbertson
26.44a
PR
Nevada-Las Vegas
25.
Jr
Taylor Brown
26.48a
PR
UC Riverside
26.
So
Mariah LeSure
26.53a
SR
CS Bakersfield
27.
Fr
Alexis Caston
26.54a
PR
Northern Arizona
28.
Fr
Eve Alberico
26.58a
PR
UC Riverside
29.
Jr
Sydney Hunter
26.60a
PR
UC Riverside
30.
Fr
Lea Ortiz
26.72a
PR
CS San Marcos
31.
Fr
Jaiden Phillips
27.28a
PR
CS San Marcos
32.
Fr
Jasmine Walker
27.71a
PR
CS Bakersfield
33.
Sr
Carly Dalton
27.84a
SR
Southern Utah
34.
Fr
Clarissa Garcia
28.52a
CS San Marcos
35.
Fr
Katherine McConville
29.29a
PR
CS San Marcos
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Nicole Fotinos
53.77a
PR
Northern Arizona
2.
Sr
Najia Hudspeth
54.47a
PR
Nevada-Las Vegas
3.
Jr
Jasmine Malone
54.52a
SR
Northern Arizona
4.
Fr
Avi' Tal Wilson-Perteete
55.36a
PR
Nevada-Las Vegas
5.
So
Linnea Saltz
55.66a
SR
Southern Utah
6.
Sr
Ashley Taylor
56.18a
PR
Northern Arizona
7.
Fr
Miracle Onyemaobi
57.43a
PR
Northern Arizona
8.
So
Sydney Land
57.89a
PR
Nevada-Las Vegas
9.
So
Laura Kehr
58.11a
PR
Southern Utah
10.
Fr
Elisa Rovere
58.17a
PR
Nevada-Las Vegas
11.
Jr
Clarissa Maxey
58.30a
Northern Arizona
12.
So
Madison Aldred
58.67a
PR
Nevada-Las Vegas
13.
Sr
Tylnn Carter
58.82a
SR
Northern Arizona
14.
So
Hanna Davis
58.82a
SR
Nevada-Las Vegas
15.
Sr
India Owens
59.61a
SR
CS Fullerton
16.
So
Mia Franco
59.62a
SR
CS Fullerton
17.
Sr
Tyler Hardge
1:00.97a
PR
CS Fullerton
18.
Fr
Lea Ortiz
1:01.09a
CS San Marcos
19.
So
Cecily Montanez
1:02.76a
SR
UC Irvine
20.
Sr
Susannah Vera
1:03.50a
PR
CS Bakersfield
21.
Fr
Allison Mojica
1:04.21a
PR
CS San Marcos
800 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Faith Makau
2:16.97a
PR
UC Riverside
2.
Fr
Pipi Eitel
2:18.61a
Northern Arizona
3.
Sr
Ariana Mariscal
2:20.86a
PR
CS Bakersfield
4.
Fr
Hannah Behunin
2:21.82a
Northern Arizona
5.
Fr
Delaney Rasmussen
2:21.97a
PR
Northern Arizona
6.
Fr
Clarissa Garcia
2:24.01a
PR
CS San Marcos
7.
Sr
Lindy Eskin
2:25.91a
PR
Nevada-Las Vegas
8.
Sr
Fanny Giron
2:26.85a
SR
CS Fullerton
9.
Fr
Caitlin Amburgey
2:26.89a
PR
Nevada-Las Vegas
10.
So
Marlee Peterson
2:33.22a
SR
Southern Utah
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Fr
Delaney Rasmussen
5:02.98a
PR
Northern Arizona
2.
Sr
Ashley Taylor
5:05.38a
PR
Northern Arizona
3.
Sr
Angie Nickerson
5:09.41a
PR
Southern Utah
4.
Fr
Pipi Eitel
5:09.42a
Northern Arizona
5.
So
Madison Fruchey
5:17.30a
PR
Southern Utah
6.
Fr
Hannah Behunin
5:17.83a
Northern Arizona
7.
Fr
Jessa Hanson
5:21.34a
PR
Northern Arizona
8.
Fr
Alison Pray
5:23.34a
PR
Southern Utah
9.
Fr
Jenna McCaffrey
5:29.67a
Northern Arizona
10.
Jr
Morgan Porcaro
5:31.35a
PR
Southern Utah
11.
Jr
Megan Mirkhanian
5:35.84a
SR
UC Irvine
12.
Fr
Josie Bushar
5:36.56a
PR
Southern Utah
13.
So
Zoe Wall
5:37.65a
SR
Northern Arizona
14.
Fr
Samantha Taylor
5:38.12a
PR
Southern Utah
15.
Fr
KaSandra Nordgren
5:38.25a
PR
Southern Utah
16.
Jr
Sierra Malm
5:39.71a
SR
Southern Utah
17.
So
Anastasia Karnaze
5:49.88a
SR
UC Irvine
18.
Sr
Jenessa Reyes
5:55.51a
PR
UC Irvine
19.
Jr
Sarah Sargent
5:57.04a
SR
Southern Utah
20.
So
Paradise Pelzer
6:01.09a
SR
CS Bakersfield
21.
Fr
Emma Amundsen
6:06.98a
PR
Southern Utah
Fr
Alyssa Diaz
DNF
CS Bakersfield
Maggie Carruth
DNF
Unattached
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Jessa Hanson
10:48.61a
PR
Northern Arizona
2.
So
Madison Fruchey
10:52.24a
PR
Southern Utah
3.
Fr
Jenna McCaffrey
10:59.74a
PR
Northern Arizona
4.
Sr
Angel Valdez
11:02.30a
SR
CS Bakersfield
5.
Fr
Alison Pray
11:08.18a
PR
Southern Utah
6.
Fr
Josie Bushar
11:21.00a
PR
Southern Utah
7.
So
Alejandra Frausto
11:56.20a
PR
CS Bakersfield
60m Hurdles
- 33"
Open
- Finals
x
1.
Jr
Jasmyne Graham
8.44a
PR
Nevada-Las Vegas
2.
Sr
Amari Norris
8.73a
SR
Nevada-Las Vegas
3.
Jr
Jaela Williams
8.77a
SR
Nevada-Las Vegas
4.
Jr
Mychal Robinson
8.78a
PR
UC Irvine
5.
Fr
Zoe Gilbertson
8.83a
PR
Nevada-Las Vegas
6.
Sr
Carly Dalton
9.07a
SR
Southern Utah
7.
So
Falon Wilson
9.09a
SR
CS Bakersfield
8.
Jr
Stella Clemens
9.24a
SR
Nevada-Las Vegas
9.
So
Imani Jones
9.24a
PR
UC Irvine
10.
So
Iyana Cooksey
9.28a
SR
UC Irvine
11.
Jr
Jorden O'Neal
9.43a
PR
UC Riverside
12.
Fr
Shayla Oliver
9.57a
PR
UC Irvine
13.
Sr
Kylee Vandenberg
9.67a
SR
Nevada-Las Vegas
14.
Fr
Iesha Hamm
9.85a
PR
CS Fullerton
15.
Sr
Jordan Agnew
9.91a
PR
CS Fullerton
16.
Fr
Hannah Walker
9.92a
PR
CS Bakersfield
17.
Fr
Seline Schinke
10.28a
PR
UC Riverside
4x400 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
3:45.70a
Nevada-Las Vegas
2.
Relay Team
3:46.70a
Northern Arizona
3.
Relay Team
3:48.45a
Southern Utah
4.
Relay Team
3:56.48a
UC Riverside
5.
Relay Team
3:57.36a
CS Fullerton
6.
Relay Team
3:57.51a
UC Irvine
7.
Relay Team
4:03.07a
Nevada-Las Vegas
8.
Relay Team
4:06.76a
Southern Utah
9.
Relay Team
4:09.28a
Nevada-Las Vegas
10.
Relay Team
4:12.00a
CS Bakersfield
11.
Relay Team
4:34.20a
Southern Utah
Shot Put
- 4kg
Open
- Finals
x
1.
Sr
Mackenna Howard
15.99m
SR
Nevada-Las Vegas
2.
Fr
Cassidy Osborne-Butler
13.97m
PR
Nevada-Las Vegas
3.
Jr
Elizabeth Akindele
13.55m
PR
UC Irvine
4.
Fr
Emma Nwachukwu
12.32m
PR
Southern Utah
5.
Jr
Stella Clemens
12.20m
SR
Nevada-Las Vegas
6.
Fr
Lauren Emter
12.19m
PR
Southern Utah
7.
Fr
Natalie Mitchell
11.83m
PR
UC Riverside
8.
So
Dilini Amarasekara
11.81m
PR
UC Riverside
9.
Jr
Jorden O'Neal
11.35m
PR
UC Riverside
10.
Sr
Kylee Vandenberg
11.32m
SR
Nevada-Las Vegas
11.
Fr
Sarah Montion
10.97m
CS San Marcos
12.
Fr
Alexa Dragone
10.89m
PR
Northern Arizona
13.
Fr
Amina Mercado
10.80m
PR
CS San Marcos
14.
So
Amy Pouliot
10.47m
PR
Southern Utah
15.
Jr
Alayah Byers
10.10m
PR
CS Fullerton
16.
Sr
Jordan Agnew
9.83m
PR
CS Fullerton
17.
So
Tammy Vien
7.14m
PR
CS Fullerton
So
Lacey Hochhalter
FOUL
Southern Utah
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Fr
Iesha Hamm
1.70m
PR
CS Fullerton
2.
Fr
Jartierra Grissom
1.65m
PR
Nevada-Las Vegas
3.
Fr
Antonia Beason
1.60m
PR
CS Bakersfield
4.
Fr
Hannah Walker
1.55m
PR
CS Bakersfield
5.
Sr
Susannah Vera
1.55m
SR
CS Bakersfield
6.
Fr
Bose Robinson
1.55m
PR
CS San Marcos
7.
Sr
Jordan Agnew
1.45m
SR
CS Fullerton
8.
So
Tammy Vien
1.30m
PR
CS Fullerton
Sr
Kylee Vandenberg
NH
Nevada-Las Vegas
Sr
Adrianna Reagan
NH
CS Fullerton
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
So
Julianne Finch
3.65m
CS Bakersfield
2.
So
Shelby Noble
3.65m
SR
CS Fullerton
3.
Sr
Arielle Bray
3.65m
SR
CS Fullerton
4.
Jr
Adrienne Lee
3.35m
SR
UC Irvine
5.
Fr
Mariah Lark
3.20m
PR
CS Fullerton
6.
Fr
Bryn Hyde
3.05m
PR
UC Irvine
7.
Sr
Michelle Figarella
2.90m
PR
UC Irvine
Pole Vault
Pole Vault Jump Off
- Finals
x
1.
So
Julianne Finch
3.65m
PR
CS Bakersfield
2.
So
Shelby Noble
3.50m
CS Fullerton
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
Shanice Mcpherson
6.32m
Unattached
2.
Jr
Jasmyne Graham
5.76m
PR
Nevada-Las Vegas
3.
So
Helena McLeod
5.61m
Northern Arizona
4.
So
Falon Wilson
5.55m
PR
CS Bakersfield
5.
Jr
Jorden O'Neal
5.39m
SR
UC Riverside
6.
Fr
Jentry Skidmore
5.32m
Southern Utah
7.
Fr
Seline Schinke
5.32m
PR
UC Riverside
8.
Jr
Stella Clemens
5.25m
SR
Nevada-Las Vegas
9.
Jr
Kaitlyn Wayne
5.21m
SR
Northern Arizona
10.
Sr
Camille Deadwiler
5.19m
PR
UC Riverside
11.
Sr
Laura Hamann
5.18m
SR
CS Fullerton
12.
Jr
Jaela Williams
5.16m
SR
Nevada-Las Vegas
13.
Fr
Alexis Atkins
5.16m
PR
Nevada-Las Vegas
14.
Sr
Jordan Agnew
5.15m
PR
CS Fullerton
15.
Fr
Iesha Hamm
5.10m
PR
CS Fullerton
16.
Jr
Onyx Gaston
4.97m
SR
CS Fullerton
17.
Jr
Izabel Lopez
4.88m
PR
UC Riverside
18.
Sr
Kamarria Rehn
4.88m
PR
CS San Marcos
19.
Sr
Kylee Vandenberg
4.79m
SR
Nevada-Las Vegas
20.
So
Tammy Vien
4.63m
PR
CS Fullerton
21.
So
Tatyana Hamlett
4.51m
PR
UC Irvine
22.
So
Emerald Owens-Taylor
4.51m
PR
UC Riverside
23.
Fr
Emily Miller
4.47m
PR
CS San Marcos
24.
So
Tenia Landrum
4.42m
SR
Nevada-Las Vegas
25.
Fr
Hannah Walker
4.33m
PR
CS Bakersfield
26.
Fr
Camryn Weems
4.32m
PR
CS San Marcos
Triple Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Laura Hamann
11.67m
PR
CS Fullerton
2.
Sr
Alisha Byrd
11.26m
PR
CS Bakersfield
3.
Jr
Onyx Gaston
11.04m
SR
CS Fullerton
4.
So
Tatyana Hamlett
10.70m
PR
UC Irvine
5.
Jr
Izabel Lopez
10.70m
PR
UC Riverside
6.
So
Emerald Owens-Taylor
10.18m
PR
UC Riverside
7.
Jr
Celia Halpin
9.94m
Southern Utah
8.
Fr
Camryn Weems
9.43m
PR
CS San Marcos
Weight Throw
- 20lb
Open
- Finals
x
1.
Sr
Brooke Andersen
20.70m
Northern Arizona
2.
Sr
Tiana Hatler-Stefick
17.14m
Northern Arizona
3.
Jr
Barbara Coward
16.75m
SR
UC Irvine
4.
Fr
Emma Nwachukwu
16.54m
PR
Southern Utah
5.
So
Sykora Walker
15.87m
PR
Northern Arizona
6.
Jr
Ashley Rodriguez
15.70m
PR
UC Riverside
7.
Sr
Mackenna Howard
15.36m
SR
Nevada-Las Vegas
8.
Fr
Cassidy Osborne-Butler
14.91m
PR
Nevada-Las Vegas
9.
So
Brianna Villanueva
14.18m
PR
UC Irvine
10.
Jr
Tori Teraji
13.97m
SR
UC Riverside
11.
So
Mickie Seuga
13.82m
PR
UC Riverside
12.
Fr
Sierra Valdivieso
13.76m
PR
CS Fullerton
13.
Fr
Lauren Emter
13.09m
PR
Southern Utah
14.
Fr
Karsten Daniels
12.67m
PR
Nevada-Las Vegas
15.
Fr
Amina Mercado
12.40m
PR
CS San Marcos
16.
Fr
Alexis McAllister
11.95m
PR
Southern Utah
17.
Fr
Sarah Montion
11.32m
PR
CS San Marcos
18.
So
Amy Pouliot
10.23m
PR
Southern Utah
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
4891 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Northern Arizona Indoor Team Challenge
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Northern Arizona Indoor Team Challenge
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2024
1
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2
2014
1
3
2011
1
1
Show 6 more
Hashtags
#northern-arizona
#lumberjack
#team-challenge
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!